Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom
KRS 0000382243

PROTEZA KTÓRA ODMIENI ŻYCIE

PROTEZA KTÓRA ODMIENI ŻYCIE

 

 

Witam, nazywam się Ewa Urban, mam 42 lata. Od kilkunastu lat cierpię na Zespół Antyfosfolipidowy (APS). Jest to choroba autoimmunologiczna,jej mechanizm polega na nieprawidłowym działaniu układu odpornościowego, wskutek czego organizm produkuje przeciwciała skierowane przeciwko własnym tkankom i narządom…

Jest to choroba nieuleczalna i postępująca. W jego przebiegu we krwi pojawiają się przeciwciała antyfosfolipidowe. Pomimo leczenia objawia się nawracającymi zakrzepicami i zatorami (zatorowość płucna 2010r) oraz udarem niedokrwiennym mózgu (2013r).W listopadzie 2014 r. z powodu krytycznego niedokrwienia doszło do amputacji prawej nogi i palca stopy lewej, która też jest zagrożona amputacją. 

Moim marzeniem jest dobra proteza… proteza, która da mi szanse normalnie funkcjonować i czerpać radość z każdego dnia. Stara “noga” którą obecnie używam pozwala mi na pokonywanie niewielkich odcinków i powoduje ból i otarcia.Dobranie odpowiedniej protezy jest bardzo trudne z powodu bardzo nietypowego cięcia i złego uformowania kikuta… .W rezultacie większą część dnia spędzam na wózku inwalidzkim, dokuczają mi koszmarne bóle kręgosłupa i nawracające stany blokady stawu krzyżowo -biodrowego.

Największym moim marzeniem jest móc znowu cieszyć się życiem.. żyć tu i teraz, z wdzięcznością doświadczać i cieszyć się chwilą ….iść na długi spacer brzegiem morza….zdobywać szczyty które wydają się być niedostępne!
Czasem oczywiście marzenia nie wystarczą. Liczy się zbieg okoliczności, szczęście ,a przede wszystkim ludzie, których spotykamy na swojej drodze. Tak naprawdę to dzięki nim osiągamy tak wiele w życiu…

Koszt nowej protezy to od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych, jest to kwota nie do zdobycia przeze mnie, bez Was!

 

Pomóc Ewie można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “2427 pomoc dla Ewy Urban”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Ewa:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: “2427 Help for Ewa Urban”

 

Ewie można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY: 

Podaruj Kawałek Nieba...
Share This

Like Us On Facebook