Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

ABY URATOWAĆ ŻYCIE CÓRECZKI KTÓRA WALCZY Z NOWOTWOREM NEUROBLASTOMA

ABY URATOWAĆ ŻYCIE CÓRECZKI KTÓRA WALCZY Z NOWOTWOREM NEUROBLASTOMA

 

U mojej córki zdiagnozowano nerwiaka neuroblastomę  IVs stopnia z przerzutami do wątroby.  Rozpoczęliśmy leczenie w Olsztynie, gdzie Evelina zaczęła otrzymywać chemioterapię. Jednak jej stan się pogorszył. Evelinie ciężko było oddychać, przestała oddychać w moich ramionach, ale udało się ją uratować. Brzuch Evelyn był bardzo duży. Wyglądała jak kobieta w ciąży. Rozmiar guza wynosił 7*6 cm, a wątroba zajmowała 80% wszystkich narządów jamy brzusznej. Miała wtedy 2 miesiące.

Przewieziono nas do Warszawy na ratującą życie radioterapię. To była jej jedyna nadzieja. W Warszawie Evelina przeszła radioterapię wątroby, dzięki czemu jej wielkość zaczęła się zmniejszać. Otrzymała także chemioterapię, która niestety nie przyniosła pożądanego rezultatu, a nawet doprowadziła do progresji choroby. Guz zaczął aktywnie rosnąć, a nowe guzy zaczęły pojawiać się w innych miejscach.

Evelinę zaliczono do grupy wysokiego ryzyka i przeniesiono na oddział intensywnej terapii. Przeszła operację usunięcia guza głównego. Ale usunięto tylko 70% guza. Po operacji rozpoczęto kurs wysokodawkowej chemioterapii. To było bardzo trudne. Po przejściu wysokodawkowej chemioterapii Evelina ponownie przeszła operację usunięcia 30% pozostałego guza. Kolejnym krokiem był przeszczep szpiku kostnego. Ale to nie był koniec. Znów konieczna jest radioterapia. 

W tej chwili Evelina przechodzi immunoterapię. Jest to bardzo bolesne i trudne leczenie. Kolejnym krokiem w jej leczeniu powinien być cykl szczepień nawrotom neuroblastomy w USA. Także Evelina potrzebuje ciągłej rehabilitacji.

Ze względu na duży rozmiar guza córeczka nie może chodzić. Guz naciskał na zakończenia nerwowe odpowiedzialne za nogi. Z trudem podnosi nogi na kilka centymetrów i tyle. Mam jednak nadzieję, że pewnego dnia stanie na nogi i zacznie biegać. Neuroblastoma to choroba, która zwykle nawraca po ІV stadium. Nie chcę, żeby tak się stało.  Chcę żeby moje dziecko żyło, dlatego Evelina potrzebuje dodatkowego leczenia w USA – cykl szczpień nawrotom neuroblastomy. Klinika, w której dostępne jest to leczenie, znajduje się w Nowym Jorku. Niestety koszt takiego szczepienia jest bardzo wysoki i wynosi 1 500 000 zł.

Bardzo proszę o pomoc w zebraniu tej kwoty na ratowanie życia mojej Eweliny.

 

Pomóc Evelinie można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3807 pomoc dla Eveliny Aleksiichuk

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Evelina:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3807 Help for Evelina Aleksiichuk

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Eveliny:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3807 pomoc dla Eveliny Aleksiichuk

 

Evelinie można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

 

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...