Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

POMÓŻ EMILCE W WALCE Z NIEZWYKLE RZADKIM NOWOTWOREM!

POMÓŻ EMILCE W WALCE Z NIEZWYKLE RZADKIM NOWOTWOREM!

 

Emilka, nasza Kochana córeczka 12.03.2024r. skończyła 12 lat. Uwielbia pływać, jeździć na rowerze oraz akrobatykę. Jej pasją jest robienie bransoletek oraz malowanie.

17.11.2023r tą datę zapamiętamy do końca życia, w jednej chwili zawalił nam się cały świat. Tego dnia córka obudziła się z lekkim bólem głowy, który nasilał się z godziny na godzinę, co skutkowało tym że z zaburzeniami przytomności, drętwieniem i zaburzeniami ruchów kończyn została przyjęta do szpitala w Jaśle. Tam wykonano m.in. TK głowy stwierdzając hipodensyjną zmianę w móżdżku oraz obrzęk mózgu. W trybie pilnym przetransportowano Nas do dalszej diagnostyki i leczenia w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Podczas kilkunastotygodniowego pobytu u Emilki rozwinęło się wodogłowie które wymagało kolejnych operacji ratujących życie 06.12.23r. Implantacja zb. Rickhama 19.12.23r.Implantacja zastawki k-o, Medtronic Strata II. Usunięcie zb. Rickhama. W międzyczasie była leczona antybiotykoterapią na neuroboleriozę oraz sterydoterapią w kierunku sarkoidozy.

Operowana 29.11.23r. w celu wykonania biopsji zmiany w kanale kręgowym – wynik nie dał jednoznacznej odpowiedzi. W Klinice Neurochirurgii w Katowicach, biorąc pod uwagę przebieg kliniczny choroby wysunięto podejrzenie nowotworu dziecięcego Diffuse Leptomeningeal Glioneural Tumor (DLGNT) córka została zakwalifikowana do kolejnej biopsji która została pobrana 15.03.24r. Wynik był błyskawicznie, bo już po kilku dniach dowiedzieliśmy się, że przyjdzie nam się mierzyć z tym bardzo rzadkim nowotworem dziecięcym ośrodkowego układu nerwowego (DL-GNT) to nowo zdefiniowany nowotwór neuronalny i mieszany neuronalno-glejowy (tylko kilka przypadków w Polsce)

Emilka jest w złym stanie psychicznym, bardzo schudła w ostatnich miesiącach, wpływ choroby, stres i nieustanne pobyty w szpitalach sprawiły że nie chcę nic jeść, BMI wskazuje ,,wygłodzenie” Prawdopodobnie nieuniknione będzie założenie jej sondy żołądkowej, żeby nabrała sił do walki z tak bezlitosną chorobą…

Nie pozwól, by choroba odebrała nam najukochańszą córeczkę . 

 

Pomóc Emilce można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 4009 pomoc dla Emilki Jasickiej

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Emlika:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 4009 Help for Emilka Jasicka

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Emilki:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 4009 pomoc dla Emilki Jasickiej

 

Emilce można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...