Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

NOWOTÓR KOLEJNY RAZ PRÓBUJE ODEBRAĆ MI ŻYCIE

NOWOTÓR KOLEJNY RAZ PRÓBUJE ODEBRAĆ MI ŻYCIE

 

Nazywam się Emilia Gajda-Idziak, mam 26lat. Od 6lat walczę z grasiczakiem. Wszystko zaczęło się w 2018 roku. Wtedy trafiłam do szpitala, mając zaledwie 20 lat. Podczas rozmowy z lekarzem dowiedziałam się, że mam w śródpiersiu przednim guz olbrzymi 11 cm z przerzutami do opłucnej, osierdzia, przepony, otaczał aortę, naciekał na żyłę główną i naciskał na serce. Okazało się, że mam nowotwór złośliwy grasiczak, bardzo rzadki nowotwór, stopień zaawansowania 3.

Byłam wtedy uznana za nieoperacyjną, miałam bardzo dużo ognisk nowotworowych. Jako młodziutka dziewczyna nie rozumiałam jeszcze do końca, w jakiej sytuacji jestem. Wierzyłam, że mnie zoperują w końcu, ale powtarzano ciągle mojej mamie: Pani jeszcze liczy na jakąkolwiek operację?! Przeszłam 7 cykli 3-dniowej bardzo ciężkiej chemioterapii ADOC ( jest to mieszanka 4 chemii między innymi Doxo, Cisplatyna). Po 7 chemii guz stanął w miejscu, szukali chirurga, który podejmie się częściowego wycięcia guza, ale nikt nie chciał się podjąć, po wielu telefonach Pani ordynator, w końcu znalazł się lekarz, dopiero profesor Orłowski z Warszawy podjął się ryzyka. Miałam mieć operację przez nacięcie mostka i otwarcie klatki piersiowej.

Wtedy poinformowano mnie że szansa że się uda to 50/50. W tamtym momencie przed blokiem operacyjnym żegnałam się z mamą. Wybudzam się, pamiętam tylko lekarza i słowa: udało się wyciąć wszystko!!!!

Nikt się tego nie spodziewał!!!! Nikt nie brał takiego scenariusza pod uwagę, że uda się wyciąć to w całości. Po operacji przeszłam radioterapię i byłam zdrowa. Niestety 3 lata po radioterapii w 2022 roku rak powrócił, ale w innych miejscach. Tym razem guzów było 4. Trzy w klatce piersiowej, jeden w jamie brzusznej. I znowu zostałam uznana za nieoperacyjną, bo nowotwór był zbyt rozsiany. Kolejny raz dostałam chemię tą samą co poprzednio. Słyszałam różne słowa: Że jeśli chemia zadziała to będzie cud, że wtedy była szansa na radykalne wyleczenie a teraz tej szansy na wyleczenie nie ma, nie chcieli mnie konsultować z prof. Orłowskim. Poddałam się, załamałam psychicznie. W międzyczasie zmarł mój tata też na raka, wybrałam dawkę życiową chemii czerwonej, już więcej nie mogłam jej dostać, wiedziałam wtedy, że umieram tak się czułam. Lecz mimo słów lekarzy Chemia zadziałała! Po 5 chemii miałam kontrolny PET , była ładna regresja guzów. Onkolog Zadzwoniła do profesora, ten kazał na drugi dzień przyjechać na konsultacje. W czasie konsultacji profesor powiedział, że podejmie się znów operacji. Powiedział, że najlepiej będzie wyciąć wszystko za jednym razem, ale nie wie czy będzie to możliwe, czy będzie dojście ,wszystko miało się rozstrzygnąć, gdy mnie otworzy.

Operacja była pod koniec 2022 roku i była bardzo bolesna..

Znowu wyciął wszystko. Dwa guzy na opłucnej, guza przy żebrach razem z dwoma żebrami i ten najtrudniej dostępny przykręgosłupowy przy nerce prawej. Na szczęście było dojście od strony klatki piersiowej i się udało ❤

Wyniki pokazały że guzy zostały wycięte w całości. Po operacji zakwalifikowałam się do radioterapii . Przeszłam 27 frakcji.

Szczęście nie trwało długo, niecały rok po operacji miałam kontrolny PET i wykazano wznowę. Kolejną… Znowu konsultacja i przyjazd do Warszawy. Po kolejnym rezonansie okazało się że guzów jest 3….

Dwa przy żebrach jeden w płucu. Zgodzili się na operację , wycięli wszystko. Po operacji zadecydowano o chemioterapii pooperacyjnej. Jestem właśnie w trakcie chemioterapii.

Łącznie przeszłam 17 chemioterapii, dwie biopsje operacyjne, trzy bardzo bolesne operacje w Warszawie i 52 naświetlania.

Nie mam części płuca ale mam blaszane żebro 😊

 

Pomóc Emilii można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 4006 pomoc dla Emilii Gajda-Idziak

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Emilia:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 4006 Help for Emilia Gajda-Idziak

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Emilii:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 4006 pomoc dla Emilii Gajda-Idziak

 

Emilii można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...