Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

POKONAĆ NOWOTWÓR I WRÓCIĆ DO ŻYCIA SPRZED CHOROBY

POKONAĆ NOWOTWÓR I WRÓCIĆ DO ŻYCIA SPRZED CHOROBY

 

 

16 letnia Dominika do sierpnia 2018r. była energiczną, uśmiechniętą, skromną osobą, pełną nadziei i planów na przyszłość. Kocha podróże, sport, piłkę ręczną, zwierzęta. Bardzo tęskni za swoim psem husky, rówieśnikami oraz dotychczasowym życiem. Uczyła się w gimnazjum sportowym, trenowała piłkę ręczną. Od września 2018r. rozpoczęła naukę w 7 LO w Bydgoszczy o profilu medycznym. Na co dzień jest bardzo pomocna wśród rówieśników, dlatego też w przyszłości chciałaby zostać lekarzem – chirurgiem dziecięcym lub anestezjologiem.

Niestety w sierpniu tego roku choroba spadła jak grom. Diagnoza -nowotwór złośliwy śródpiersia z dużych komórek „B”. Nie zdążyła jeszcze poznać swoich rówieśników ze szkoły, gdyż cały ten czas jesteśmy pod opieką szpitala Jurasza w Bydgoszczy, Oddział Onkologii i Hematologii dla dzieci. Dominika dzielnie znosi leczenie silną chemioterapią mimo, iż skutki uboczne bardzo jej doskwierają. Marzeniem córki jest powrót do zdrowia oraz kontynuowanie nauki, która pozwoli jej w przyszłości nieść pomoc innym jako lekarz. W chwili obecnej jesteśmy po 3 blokach chemioterapii, które na wiele tygodni przykuły Dominikę do łóżka w szpitalnej izolatce….. Po 6 bloku chemioterapii 11.04.2019r. córka przeszła operację STERNOTOMII usunięcia masy resztkowej ze śródpiersia co miało zakończyć nasz proces leczenia szpitalnego. Od tego czasu byliśmy pod opieką Poradni Onkologicznej Szpitala Jurasza w Bydgoszczy .

 

TAK MIAŁO BYĆ I JUŻ NIE WRÓCIĆ…..

CZEŚĆ JESTEM DOMINIKA.

DO LISTOPADA 2023 ROKU ŻYŁAM SPOKOJNIE, REALIZOWAŁAM SWOJE PLANY , MARZENIA….  ZDAŁAM MATURĘ SAMODZIELNIE ,STUDIUJĘ NA COLLEGIUM MEDICUM NA 3 ROKU KIERUNKU ANALITYKI MEDYCZNEJ ,

NIESTETY PO 4.5 ROKU OD ZAKOŃCZENIA LECZENIA W SZPITALU JURASZA OKAZAŁO SIĘ NAGLE IŻ MAM  WZNOWĘ CHOROBY.  MAM 21 LAT I NIESTETY MUSZĘ PO RAZ KOLEJNY RZUCIĆ WSZYSTKO DOTYCHCZASOWE ŻYCIE…. ABY ZNOWU ZMIERZYĆ SIĘ Z NOWOTWOREM.  Z UWAGI NA WIEK ZOSTAŁAM ODESŁANA DO CENTRUM ONKOLOGII W BYDGOSZCZY I TAK OTO ZACZĘŁA SIĘ NA NOWO MOJA HISTORIA… DIAGNOZA, BADANIA, SZPITALNE IZOLATKI  – BÓL , CIERPIENIE, BRAK SIŁ NIE JEST MI OBCY I ZNOWU TOWARZYSZY MI NA CO DZIEŃ.

PLANOWO MAM  MIEĆ 6 BLOKÓW SILNEJ CHEMIOTERAPII. W CHWILI OBECNEJ JESTEM W TRAKCIE  PODAWANIA 2 BLOKU. OCZEKUJĘ RÓWNIEŻ NA BADANIA KTÓRE MAJĄ STWIERDZIĆ SKUTECZNOŚĆ LECZENIA JAK RÓWNIEŻ ZADECYDOWAĆ O KONIECZNOŚCI PRZESZCZEPU SZPIKU KOSTNEGO, KTÓRY MIAŁBY SIĘ ODBYĆ W KLINICE W GLIWICACH, CO WIĄZAŁOBY SIĘ Z PRZEPROWADZKĄ NA DRUGI KONIEC KRAJU.

KAŻDA CHEMIOTERAPIA WIĄŻE SIĘ DLA MNIE Z NEUTROPENIA, ZAPALENIEM ŚLUZÓWEK, KONIECZNOŚCIĄ PRZYJMOWANIA ZASTRZYKÓW POBUDZAJĄCYCH PRACĘ SZPIKU, OSŁABIENIE, BÓL STAWÓW .

ZDAJE SOBIE SPRAWĘ IŻ KOLEJNA WZNOWA TO RÓWNIEŻ BARDZO NIERÓWNA WALKA ….   CHCIAŁABYM BARDZO  WRÓCIĆ SZYBKO DO PEŁNI ZDROWIA I SIŁ ABY REALIZOWAĆ SWOJE PLANY, CELE … WRÓCIĆ DO NORMALNEGO ŻYCIA JAK WIĘKSZOŚĆ MOICH RÓWIEŚNIKÓW …

CZĘSTE DOJAZDY DO SZPITALA, BADANIA, WIZYTY LEKARSKIE, LEKI, SRODKI DO CODZIENNEJ PIELĘGNACJI, DEZYNFEKCJI, ODPOWIEDNIA DIETA ORAZ SUPLEMENTACJA TO BARDZO DUŻE KOSZTY. DLATEGO PROSZĘ O POMOC W MOJEJ NIERÓWNEJ WALCE O ŻYCIE I POWRÓT DO ZDROWIA .

DOMINIKA.

 

Pomóc Dominice można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “1929 pomoc dla Dominiki Korbal”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Dominika:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: „1929 Help for Dominika Korbal”

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Dominiki:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać “1929 pomoc dla Dominiki Korbal”

 

Dominice można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...