Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

DLA TETIANY

DLA TETIANY

 

W 2022 r. w związku z wojną na Ukrainie, w mojej Ojczyźnie, przyjechałam wraz z dziećmi z Charkowa do Polski. Najmłodszą córkę Tatiianę w domu na Ukrainie cały czas bolał brzuch. Konsultowałam się z lekarzami w tej sprawie, ale niestety oni nie mogli mi pomóc i postawić należytej diagnozy. Wraz z wiekiem u Tatiiany, pojawiły się coraz częściej ataki silniego oraz nieustającego bólu brzucha. W związku z bólami  brzucha, będąc już w Polsce, moja córka została hospitalizowana i usłyszałam straszną diagnozę. Mianowicie, że bóle brzucha u Tatiiany są związane z nieuleczalną  chorobą – przewlekłym zapaleniem trzustki OZT  (mutacja p.Ala16Val w jednym allelu genu PRSS1) oraz zespołem Gilberta. Tatiiana żyje z ciągłym bólem brzucha, do końca życia ma bardzo rygorystyczną dietę, a każda zakaźna choroba, nawet lekkie przeziębienie, stanowi dla niej stan  zagrożenie zdrowia. Trzustka natychmiast reaguje – zapaleniem. Tatiiana otrzymała dn. 18.03.2024 r. Orzeczenie o niepełnosprawności, Miejskiego Zespołu ds. Orzekania  o Niepełnosprawności w Białymstoku.

Ja jako matka, praktycznie samotnie ich wychowująca jestem osobą poważnie chorą kardiologicznie. W 2017 r. miałam infekcję serca i posocznicę. W związku z zaistniałą sytuacjązdrowotną miałam oprecaję serca, niestety nieudaną. W dniu dzisiejszym bardzo źle pracuje zastawka serca, nie domyka się w 75 %  co powoduje powrót krwi z powrotem do serca. Jednocześnie mam na sercu 5 mm przetokę. W 2018 r.  przeszłam komisję lekarską, która orzekła o mojej niepełnosprawności – II grupa. Rok później lekarze stwierdzili, że konieczna jest druga operacja w celu wymiany zastawki.

Lekarze w Polsce potwierdzili konieczność operacji w najbliższym czasie. W dniu dzisiejszym w Polsce są zemną dwie nieletnie córki Kseniia (15 lat) i Tatiiana (12 lat). Nie mogę iść na operację, bo nie ma mi kto pomóc.

Moja córka Tatiiana w związku z chorobą, o której w/w, ma ścisłą dietę niskotłuszczową. Niestety muszę tej diety mocno pilnować. Chwila nieuwagi może spowodować atak trzustki. Bardzo potrzebujemy Państwa pomocy, zarówno materialnej, jak i psychologicznej. Tatiiana po prostu nie może zaakceptować choroby i wszystkich z nią związanych ograniczeń. Płacze i pyta się: „Dlaczego mojej siostrze wszystko jeść wolno, a mnie nie? Dlaczego tak jest? Kiedy będę zdrowa? Kiedy przestanie mnie boleć brzuch? itd.”

Ja oczywiście jako osoba chora kardiologicznie nie mogę sama ich zabezpieczyć finansowo. Jako matka pragnę im dać wiele, ale niestety nie mogę w związku z mojąsytuacją finansową i zdrowotną. Nie mogę podjąć żadnej pracy fizycznej. Każda matka pragnie dać szczęście i radość swoim dzieciom. Dać Kawałek Nieba.

Bardzo proszę o pomocy mi i moim dzieciom.

 

Pomóc Tetianie można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 4027 pomoc dla Tetiany i Marii Dotsenko

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Tetiana:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 4027 Help for Tetiana i Mariia Dotsenko

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Tetiany:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 4027 pomoc dla Tetiany i Marii Dotsenko

 

Tetianie i Marii można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...