Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom
KRS 0000382243

RATUNEK DLA DANIELA W WALCE Z NOWOTWOREM

RATUNEK DLA DANIELA W WALCE Z NOWOTWOREM

 

 

Nie ma takich słów, które wyrażą ból tego co się stało: mimo długiej walki Danel odszedł. Pozostanie na zawsze w sercach tych, którzy go tak bardzo kochają. Dziękujemy wszystkim za pomoc w jego leczeniu.

Historia Daniela:

Bardzo proszę o ludzi dobrej woli o pomoc finansową na jak najszybsze dalsze leczenie dla mojego męża Daniela Borowiak – młodego człowieka 43 lata. Człowieka który bardzo chce żyć , wychowywać swoich trzech synów. Potrzebujemy na 4 wlewy – około 400 tys. Kosmiczna kwota, ale wiem że dzięki ludziom dobrej woli wszystko jest możliwe. Dzięki takiemu połączeniu immunoterapii możliwe jest całkowite wyleczenie – nawet nie zmniejszenie guzów- ale całkowicie ich zniknięcie jest możliwe – Potrzebujmy 4 wlewów immunoterapii – IPILIMUMAB + NIVOLUMAB

Zaczęło się bardzo niepozornie – delikatnie powiększający się pieprzyk, który zaczął stawać się jak ciało obce- drażniło dlatego szybka decyzja o usunięciu – dzień przed wigilią 2016 roku .

Pieprzyk był naprawdę bardzo niepozorny, zwykły troszkę większy na plecach. Oczywiście nie przypuszczaliśmy że będzie to ten osobnik, jednak telefon przedwcześnie od Pana Doktora i prośba o pilną wizytę w dniu dzisiejszym zamurowało mnie. Wizyta kiedy Pan Doktor bierze nas do osobnego pokoju i każe usiąść – do dnia dzisiejszego nie zapomnę tej chwili  i słowa –„Proszę o pilny kontakt z Onkologiem – wynik – CZERNIAK ZŁOŚLIWY”.

Szybka ocena sytuacji , rozeznania gdzie i jak leczyć ???Przecież w ogóle nie wiemy jak się do tego zabrać . Decyzja – rejestracja w Szpitalu najbliższym w Chojnicach aby ocenił to onkolog- chirurg.  Jednocześnie konsultacje u innych onkologów – bo przecież mogą się mylić. Wszyscy jednogłośnie uznają że trzeba dalej wycinać , w taki sposób znaleźliśmy się w Gdańsku, po dwóch operacjach gdzie wychodzi CZYSTO. SUUPER informacja od lekarzy zostaje kontrola za jakiś czas.

Jednakże tydzień przed planowanym TRIATHLONEM wyskoczyły guzki na piersi – szybka kontrola u lekarza – potrzebne kolejne badania- nie można jednoznacznie stwierdzić … Jednakże nie ma co zmieniać  planów skoro przygotowania do sztafety szły całą parą. Trzeba cieszyć się chwilą i łapać wiatr w żagle. Na spokojnie po opadniętych emocjach udziału w TRIATHLONIE – kolejna informacja – przerzut podskórny . Ale że jak ???Niemożliwe ??

Kolejne konsultacje Gdańsk, Szczecin, Poznań – wybór najlepszego leczenia na świecie – Badanie kliniczne – Immunoterapia – W tym okresie czujesz się jak VIP w szpitalu – masz asystentów, skierowań nie musisz mieć wszystko robią za Ciebie , jesteś obserwowany przez specjalistów z USA i cały sztab lekarzy i studentów. Po kolejnych 8- miesiącach pojawia się zmiana w nadnerczu , ale że JAK ???

Najpierw obserwujemy i czekamy co się dzieje. Oczywiście jednocześnie zmiana leczenia na także nowoczesny sposób – bezpośrednio działające na geny – tabletki . Szybkie kolejne konsultacje – uzgodnione usunięcie laparoskowo nadnercza- bo zmiana jednak się szybko powiększa. Razem z Nowym rokiem 2019 usuwamy nadnercze i myślimy teraz to już na pewno będzie wszystko w porządku. Cieszymy się życiem aż do końca sierpnia 2019.

Telefon do żony coś mi się stało – lewa ręka zaczęła sama się ruszać góra dół przez kilka minut ???? Dzieci widząc to zamarły . Szybki telefon do Pani Doktor co to może być –  prośba o badanie tomografii mózgu. Jednocześnie ręka zaczyna słabnąć, co to może być ?? Nigdy przez myśl nie przeszło co to mogło być . Przecież NIKT – nie mówił że tak może się stać . Podczas badania Tomografii – Pani robi już duże oczy i prosi aby udać się pilnie do Pani Doktor .  Pamiętam wzroki lekarzy , którzy konsultowali wynik razem z Panią Doktor . Sami nie dowierzali… Zmiana- przerzut do głowy. Oczywiście do głowy nie do mózgu tak sobie tłumaczyliśmy … i skierowanie pilna operacja . Jednakże tych pilnych operacji jest mnóstwo , dlatego dzięki ludziom dobrej woli otrzymaliśmy namiar na najlepszego neurochirurga w Kraju .

Operacja w szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy – usunięcie całej zmiany i czysto- YUPII J ale zalecane podczas konsulium zabezpieczenie radioterapią żeby nie poszło dalej  i dalsze leczenie systemowe . Radioterapia w porządku ale leczenia systemowego nie mogą podać bo NFZ uważa że wykorzystaliśmy już możliwe środki LLL

Kolejne konsultacje WARSZAWA, POZNAŃ – liczne tematy na grupie osób które chorują właśnie  NOWOTWOROWO – w jaki sposób podać leczenie – decyzja jest żeby podać immunoterapię IPILIMUMAB + NIVOLUMAB ale oczywiście odpłatnie- w końcu ktoś po takim czasie od początku choroby powiedział o takiej możliwości. Szukanie lekarza, który może to podać i jest, jednak w kontrolnym badaniu wychodzą kolejne zmiany w tym jedna nieoperowalna  i szybka decyzja o kolejnej operacji – kolejny raz dzięki ludziom dobrej woli następnego dnia jesteśmy już w szpitalu . Dzień przed wigilia kolejna operacja. Wszystko przebiegło bez powikłań . W sylwestra wychodzimy do domku i czekamy na dalsze leczenie . Potrzebujemy na 4 wlewy – około 400 tys . Kosmiczna kwota .

Bardzo proszę o ludzi dobrej woli o pomoc finansową na jak najszybsze dalsze leczenie .

 

 

pat0 Informacje_dot._zbiórek: https://www.kawalek-nieba.pl/informacje_reg/
Podaruj Kawałek Nieba...
Share This

Like Us On Facebook