Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

POMOC DLA BRUNA W WALCE ZE ZŁOŚLIWYM NOWOTWOREM – NEUROBLASTOMA

POMOC DLA BRUNA W WALCE ZE ZŁOŚLIWYM NOWOTWOREM – NEUROBLASTOMA

 

Bruno od pewnego dnia zaczął kuleć. W nocy był niespokojny, często się budził i płakał, miał powiększony brzuszek. Pediatra- neurolog po zbadaniu twierdził, że nie ma żadnych zmian neurologicznych i wysłał nas do ortopedy, tłumacząc i uspakajając, że „to zwykła infekcja”. Niespokojne noce tłumaczył koszmarami. Na powiększony brzuszek – „w tym wieku dzieci tak mają”. Na każdej wizycie słyszeliśmy „macie pańswo zdrowe dziecko”. Na każde pytanie jako matki kwitował – „ale się pani nakręca”.

Po kolejnych wizytach u ortopedy, który nie stwierdził nic niepokojącego w poruszaniu się Bruna – a miał już duży problem z samodzielnym wstawaniem i chodzeniem- zlecił badanie LDH (dehydrogeneza mleczanowa), które wyszło z kosmicznym wynikiem. Nasza Pani pediatra stwierdziła „że to o niczym złym nie świadczy”. Powtórzone badania następnego dnia nie zmieniły wyniku. Wszystkie parametry wskazywały na zaawansowaną anemię. Tego samego dnia pojechaliśmy do szpitala w Kielcach. Zanim jednak trafiliśmy na oddział onkologii – hematologii dziecięcej, lekarz zlecił badanie USG jamy brzusznej.

Usłyszeliśmy najgorszą wiadomość. Świat się dla nas zatrzymał.  Wykryto guz 106 x 84 x 95 mm. Zmiana modeluje nerkę oraz wątrobę- punkt wyjścia nadnercze prawe. Konieczna diagnostyka. Najprawdopodobniej neuroblastoma – złośliwy nowotwór, mocno zaawansowany. 4 stopień.

Kolejny dzień rezonans, który potwierdza  najgorszy dla nas scenariusz. Nogi się pod nami ugięły, w oczach stanęły łzy, i mimo tego, że czuliśmy, że coś dolega naszemu dziecku, taka diagnoza była ostatnią jaką chciało by się usłyszeć. Patrzymy na naszego uśmiechniętego szkraba, ale wygląda zupełnie inaczej niż wtedy kiedy pakowaliśmy go do auta jadąc na rutynowe badania.

Bruno kolejne noce nie śpi spokojnie, nie chce się bawić, ma gorszy apetyt, nie ma mowy o chodzeniu. Tylko leży i z trudem siada, mocno przerażony na nowe otoczenie. Wystraszony i pełen lęku, boi się wszystkich lekarzy, pielęgniarek, którzy wchodzą na salę. Słyszymy tylko „boli, bojuu”. Słabnie, podnosi się ciśnienie, gorączka. Lekarze robią co mogą. Rokowania są słabe. Podpisujemy zgody na leczenie, które wyglądają jak podpisywanie paktu z diabłem. Widzimy i czujemy pustkę, jakby ktoś wyrwał nam serce i pozbawił wszelkiej radości. Dołączamy do grona Onkorodziców. Stajemy się innymi ludźmi. Wszystko jest inne. Problemy stają się nieistotne…Rozpoczynamy walkę.

Szybko jednak lekarze znajdują miejsce w Klinice w Krakowie. Tam czekanie na kolejne diagnozy, badania, Bruno co raz słabszy, wymęczony i roztargniony.  Otrzymuje pierwszą dawkę “kroplówki życia”. Mimo znużenia szpitalnym łóżkiem i żalem za każde kolejne “kuj, kuj” dzielnie znosi kolejne wlewy… Dalej jednak słaby. Staramy się być dobrej myśli – Mamy plan leczenia, zadanie do wykonania. Przed nami długa droga do zdrowia: chemioterapia, operacja wycięcia guza, radioterapia, autoprzeszczep szpiku, immunoterapia, i jeśli się zakwalifikujemy – szczepionka w USA. Mało czasu. Guz rośnie, czekamy aż chemia tzw. „ratująca życie zacznie działać”, by móc wykonać kolejne serie badań.

Pragniemy zrobić wszystko! Wykorzystać wszelkie możliwe opcje, aby dało się usunąć guza w całości nie naruszając narządów… Aby Bruno, wrócił do zdrowia i znów był pogodnym, ciekawym świata dzieckiem.

Już dziś wiemy, iż są możliwości usunięcie guza poza granicami naszego Państwa Klinika w Barcelonie, która specjalizuje się w najcięższych przypadkach tego nowotworu. Niestety, to bardzo duży koszt, który przekracza nasze  możliwości finansowe.

Dlatego prosimy Państwa o pomoc w uzbieraniu pieniędzy na wyjazd i leczenie Bruna.

Dziękujemy!!!

Wierzymy jak nigdy, że się uda!

Agata i Mariusz– rodzice Bruna.

 

AKTUALIZACJA: – Zbiórka na szczepionkę Przeciw wznowie

Jesteśmy w połowie leczenia. Bruno jest po operacji. Udało się wyciąć około 80 % guza. Niestety pozostałość jest aktywna. Można się było tego spodziewać, ponieważ Bruno dodatkowo jest obciążony amplifikacją NMYC, co niestety stanowi dużo większe zagrożenie do wznowy. Dlatego ta szczepionka jest nieodłącznym etapem do zakończenia leczenia. 

Musimy pamiętać, że każda wznowa daje mniejsze szanse na wyleczenie. Nie możemy pozwolić, aby po zakończonym leczeniu, raz jeszcze zderzyć się kiedykolwiek z taką diagnozą.
Z tego miejsca, raz jeszcze dziękujemy za pomoc w zebraniu 2 milionów na leczenie w Barcelonie i bardzo mocno prosimy o wsparcie w zbiórce szczepionkę w USA.
Jesteśmy po kolejnym cyklu chemioterapii. Przed nami radioterapia i immunoterapia.

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony na Facebooku @Dzielny Bruno, gdzie przekazujemy Wam na bieżąco wszystkie informacje o leczeniu naszego syna.

Dziękujemy, że jesteście z nami.

Bruno z rodzicami

 

Pomóc Bruno można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3357 pomoc dla Bruno Słowińskiego

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Bruno:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3357 Help for Bruno Slowinski

 

Aby przekazać 1% podatku dla Bruno:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać: 3357 pomoc dla Bruno Słowińskiego

 

Bruno można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...