Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom
KRS 0000382243

MÓJ JEDYNY SYNEK WALCZY Z OSTRĄ BIAŁACZKĄ…

MÓJ JEDYNY SYNEK WALCZY Z OSTRĄ BIAŁACZKĄ…

 

 

Bruno jest pogodnym i pełnym energii 5 letnim chłopcem. Nasze życie jeszcze do niedawna toczyło się całkiem zwyczajnie. Na początku maja 2018 Bruno zaczął jednak gwałtownie słabnąć , nie miał już tyle sił i energii co zwykle, nic nie wydawało się mu sprawiać przyjemności nawet ulubiony basen czy jazda na hulajnodze. Z dnia na dzień jego stan ulegał stopniowemu pogorszeniu. Zaniepokojona jego zachowaniem zgłosiłam się z Brunem do lekarza pierwszego kontaktu, który zlecił pilną morfologię. Wiedziałam, że coś jest nie tak, ale nie potrafiłam powiedzieć co i dlaczego tak się dzieje. Najpierw było tylko przeczucie, później narastający niepokój.

Bruno przestawał jeść, był apatyczny, jego nogi zaczynały odmawiać posłuszeństwa. Rezultaty badań z krwi na tyle zaniepokoiły lekarza, że ten natychmiast skierował nas do szpitala. Był maj, cudna pogoda, co raz bardziej czuć było w powietrzu nadchodzące wkrótce lato, a my z Brunem trafiliśmy na oddział onkologii.

Po upływie kilku dni, szeregu bolesnych badań; pobraniu szpiku, płynu mózgowo-rdzeniowego i krwi do naszej szpitalnej sali przyszedł lekarz. Mieliśmy rozpoznanie- OSTRA BIAŁACZKA LIMFOBLASTYCZNA. Jeszcze kilka tygodni zwłoki i wypadki mogłyby potoczyć się inaczej.
Czas się zatrzymał, cały nasz świat runął w gruzach, a ja na bezdechu pozostałam w zawieszeniu. Moje jedyne dziecko ma nowotwór. Nasze życie przed szpitalem przestało istnieć, moim jedynym zadaniem od tego momentu było tu i teraz, nic więcej.

Na kolejne niemalże 9 miesięcy naszym domem stał się szpital. Nie był to łatwy czas, Bruno często bał się, płakał, przez długi czas nie mógł się oswoić. Standardowe leczenie nie przyniosło jednak spodziewanych rezultatów. Po trzech tygodniach chemioterapii dożylnej okazało się, ze liczba komórek nowotworowych nie spadla tak, jak oczekiwali tego lekarze. Natychmiast podjęta została decyzja o zastosowaniu agresywniejszej chemioterapii. Było ciężko, Bruno borykał się z mnóstwem skutków ubocznych, a ja wciąż powtarzałam sobie , ze chemioterapia i cały ten trud ma tylko jeden cel – pomoc!!!

Dziś jesteśmy już w domu. Bruno ma ograniczony kontakt ze światem ze względu na obniżoną odporność. Syn jest po stałą opieką oddziału onkologicznego, mamy cotygodniową morfologię i co miesięczne płukanie portu. Protokół leczenia białaczki przewiduje kolejne dwa lata chemioterapii tabletkowej/doustnej. Ile jeszcze potrwa leczenie, tak naprawdę nie wiem, bo rokowanie jest nadal niepewne. To życie w niepewności i nadzieja, że wszystko będzie dobrze. Tego się trzymamy i chcemy żeby wszystko powróciło do normalności.

Każda pozytywna energia jest dla nas motywującym bodźcem do dalszego leczenia i walki o życie mojego syna. Mimo wielu przeciwności wierzymy, że ten zły okres w końcu się skończy, a my wrócimy do normalnego życia.
Na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie podjąć zatrudnienia, gdyż jestem jedyną osobą, która stanowi stałą opiekę nad Bruno, przez co mam obawy na przyszłość.
Przed nami jeszcze 2 lata leczenia, codzienne przyjmowanie chemii, kosztowe leki, suplementacja i dieta, rehabilitacja zarówno fizyczna jak i pomoc psychologiczna, to wszystko to są duże koszta, koszta którym sama nie jestem w stanie sprostać, przez co proszę o pomoc.
Bruno mimo wszystkich cierpień zachowuje pogodę ducha a moim marzeniem jest zapewnić mu pewną, zdrową przyszłość.

Leczenie syna jest długotrwałe, nie wszystkie leki, podobnie jak terapia refundowane. Jeżeli ktoś chce wspomóc leczenie Bruno wpłatami na konto lub 1% podatku, będziemy bardzo wdzięczni.
Za wszelką okazaną Nam pomoc serdecznie dziękujemy.

Mama Magda i Bruno

 

Pomóc Bruno można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “2108 pomoc dla Bruno Presslera”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Bruno:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: “2108 Help for Bruno Pressler”

 

Aby przekazać 1% podatku dla Bruno:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “2108 pomoc dla Bruno Presslera”

 

Bruno można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY: 

Podaruj Kawałek Nieba...
Share This

Like Us On Facebook