Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom
KRS 0000382243

ABY ŁUKASZ POKONAŁ NOWOTWÓR KOŚCI I WRÓCIŁ DO GRY…

ABY ŁUKASZ POKONAŁ NOWOTWÓR KOŚCI I WRÓCIŁ DO GRY…

 

 

Łukasz jest zwykłym nastolatkiem, takim z szelmowskim uśmiechem i błyskiem w oku :). Oprócz tego, że lubi czasem napsocić jest niezwykle ambitnym i utalentowanym uczniem. Już od najmłodszych lat interesuje się sportem, szczególnie piłką nożną i narciarstwem alpejskim. Jego nadmiar energii i duch rywalizacji spowodowały, że swoją pasję i edukację rozwija w klasie o profilu sportowym (narciarstwo) w jednej z krakowskich szkół. Łukasz może pochwalić się świetnymi ocenami, a także wysokimi osiągnięciami sportowymi.

Nic nie wskazywało na to, że na swojej sportowej ścieżce Łukasz zmierzy się z wyjątkowo trudnym i nierównym przeciwnikiem – nowotworem kości (Sarcoma Ewing).

W kwietniu br. Łukasz trafił do szpitala z bólem kości kręgosłupa. Jego rodzice mieli nadzieję, że jest to niegroźny uraz, jedna z kontuzji jakie często występowały przy jego aktywności, jednak wyniki badań okazały się przerażające… U Łukasza wykryto guza w kości krzyżowej kręgosłupa. Dalsze badanie potwierdziły najgorsze przewidywania – złośliwy nowotwór w kości krzyżowej kręgosłupa z przerzutami do płuc.

Obecnie Łukasz dzielnie przechodzi bardzo wyczerpujące chemioterapie, które mają na celu zmniejszenie guza oraz zniszczenie mikroprzerzutów. Dalsza walka przed nim! Czeka go jeszcze szereg operacji, radioterapia i kolejne chemioterapie. Łukasz to niezwykle dzielny zawodnik, który nigdy się nie poddaje, ale aby zwyciężył w tej rywalizacji potrzebna jest Państwa pomoc! Leczenie prowadzone jest przez lekarzy w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, a kolejne etapy leczenia przeprowadzane w różnych szpitalach w kraju (Kraków, Wrocław) i w Niemczech, co wiąże się z ciągłymi kosztami przejazdów, noclegów, itp. Ponadto, w związku z hospitalizacją, jedno z rodziców Łukasza musiało ograniczyć swoją aktywność zawodową, a zgromadzone oszczędności kurczą się w zastraszającym tempie.

Walczymy razem o zdrowie Łukasza, aby jak najszybciej mógł zająć miejsce obok kolegów ze swojej „jedenastki”, a zimą szusować po ulubionych stokach!

Mięsak Ewinga to złośliwy nowotwór kości. Nazwa schorzenia wywodzi się od Jamesa Ewinga, amerykańskiego patologa, który był autorem pierwszego opisu tej jednostki. Guz Ewinga najczęściej występuje u pacjentów mających pomiędzy 10 a 20 lat, zmiana może jednak wystąpić zarówno u kilkulatków, jak i u osób będących w podeszłym wieku. Mięsak Ewinga jest drugim co do częstości występowania nowotworem kości u dzieci. Ogólnie częstość występowania tego nowotworu złośliwego nie jest duża – według statystyk na całym świecie każdego roku rozpoznawanych jest mniej niż 2 przypadki mięsaka Ewinga wśród miliona dzieci. Guz Ewinga nieznacznie częściej występuje u chłopców. Przyczyny wystąpienia mięsaka Ewinga nie są dokładnie poznane. Prawdopodobny udział w rozwoju guza przypisuje się czynnikom genetycznym. Charakterystyczną dla mięsaka Ewinga nieprawidłowością genetyczną jest translokacja (czyli przeniesienie fragmentu jednego chromosomu na inny) między chromosomami 11 i 22, czego konsekwencją jest powstanie niewłaściwego białka. Mięsak Ewinga zwykle lokalizuje się w częściach przynasadowych lub trzonach kości długich, takich jak kość udowa, piszczelowa, strzałka, kość ramienna oraz kościach miednicy (kość biodrowa, krzyżowa, łonowa), żebrach, kręgosłupie, czy łopatce. Mimo iż mięsak Ewinga ma tendencje do występowania przede wszystkim w uprzednio wymienionych lokalizacjach, nowotwór ten może zająć każdą kość w ludzkim ciele. (źródło: www.onkolmed.pl).

 

Pomóc Łukaszowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “1717 Bantop”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Lukasz:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Bank Zachodni WBK

Title: “1717 Bantop”

 

Aby przekazać 1% podatku dla Łukasza:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “1717 Bantop”

 

Łukaszowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY: 

Podaruj Kawałek Nieba...
Share This

Like Us On Facebook