Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom
KRS 0000382243

ARMIA MAJECZKI – WALCZYMY Z NOWOTWOREM

ARMIA MAJECZKI – WALCZYMY Z NOWOTWOREM

image0

 

 

Aktualizacja: Amelia wróciła z diagnostyki i leczenia w Niemczech z wielką radością w sercach rodziców. Dziękujemy wszystkim za wielką pomoc dla niej. Będziemy ją wspierać nadal w całkowitym powrocie do zdrowia

Życie „przed”

Na Maję czekaliśmy długo. Kiedy w końcu pojawiła się w naszym życiu świat stał się bardziej kolorowy. Przez pierwszy rok życia Majka była okazem zdrowia, który jedynie raz przeszedł katar i to by było na tyle, jeśli chodzi o zachorowania. Cieszyliśmy się rozwojem naszej córki, hucznie świętowaliśmy jej pierwsze urodziny, zaplanowaliśmy najdłuższe odkąd pamiętamy wakacje i kilka późniejszych jesiennych wypadów na grzyby i w góry.

Pierwsze znaki

Nadeszło lato, a w raz z nim nasz upragniony rodzinny urlop na Mazurach. To właśnie tam złapała nas klasyczna “trzydniówka”. Wtedy nie wiedzieliśmy, że jest to początek naszego piekła. Jak to w chorobie – Maja zaprzestała jedzenia stałych posiłków, a wróciła całkowicie do mleka mamy. Chudła, opadła z sił i stała się apatyczna. Do wszystkiego doszło zapalenie oczka. Po odbyciu wielu wizyt w przychodniach i na ostrych dyżurach w końcu dostaliśmy skierowanie do szpitala.

Powód przyjęcia: zapalenie oka i zaburzenia odżywiania.

Zezowate nieszczęścieimage134

W szpitalu nieustannie odwlekano nasze wyjście, zmieniano antybiotyki, próbowano przekonać Maję do jedzenia, ale jak jeść gdy od tak długiego czasu przebywa się w czterech ścianach izolatki. Jedyne momenty które dawały jej chwilę radości, to oglądanie zdjęć z jej najlepszym psim przyjacielem Eosem. Poza tym pobyt szpitalny był pełen smutku i płaczu. Łzy pojawiały się już na sam widok lekarzy i pielęgniarek. Nagle z dnia na dzień Maja dostała zeza. Wielkiego zeza. Jej stan gwałtownie się pogorszył. Ten symptom mocno zaniepokoił lekarzy. Cała akcja szybko ruszyła. Multum specjalistów, rezonans i pierwsza diagnoza: nowotwór w główce. Zostaliśmy przeniesieni na oddział onkologiczny.

Tam kolejne badania i straszne informacje. Jak echo co chwilę słyszeliśmy o nowotworze złośliwym. Konsultacje, badania, ciągłe zmiany zdania lekarzy dotyczące wstępnej diagnozy i kolejnych kroków. Wszystko cały czas niepewne ze względu na trudne umiejscowienie guza i problem z pobraniem biopsji.

Popłynęło morze łez – naszych oraz samej Mai nie rozumiejącej co się dzieje, czemu co chwilę musi być na czczo i z dala od mamy, dlaczego obcy ludzie ją dotykają i sprawiają ból. Wiemy, że przez guza Majeczka utraciła słuch w prawym uszku.

Powołanie Armii Majeczki

W międzyczasie Wielka Armia Przyjaciół i Znajomych rozpoczęła szturmowanie Nieba w intencji Mai. Wiadomość obeszła wszystkie kontynenty. To co nieustannie nie image2mzgadzało się lekarzom, to polepszający się jej stan ogólny – według nich powinno być coraz gorzej… ale Armia Majki walczy z nami i na polu duchowym i w konkretnych czynach. Modlimy się tak jakby wszystko zależało od Boga, działamy tak jakby wszystko zależało od nas.

Nowa Nadzieja

Po trzech tygodniach przebywania na onkologii, a w sumie ponad miesiącu ogólnej hospitalizacji, ze względu na ciągle sprzeczne informacje w szpitalu udaliśmy się na niezależną konsultację. Nowotwór umiejscowiony w czaszce, w części skroniowo-nosowej (tyle wiedzieliśmy), do potwierdzenia diagnozy potrzebna jest biopsja, która dotychczas ze względu na umiejscowienie nie wychodziła – w Polsce bardzo marne szanse na jakiekolwiek leczenie, a czas płynie, jednak we Francji oraz Niemczech są doświadczone kliniki z wielkimi sukcesami…

Prosimy Cię przyłącz się do Armii Majeczki, bo właśnie dzięki Twojej pomocy Maja może żyć i wrócić do zdrowia. Każda wpłata jest na wagę złota i przybliża nas do ostatecznej diagnozy oraz operacji Mai za granicą. Pozwól jej znów się śmiać i cieszyć się życiem.

Pomóc Mai można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem:

“676 pomoc dla Mai Kuklińskiej”

wpłaty zagraniczne – foreign payments:

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Title: “676 Help for Maja Kuklinska”

Aby przekazać 1% podatku dla Mai:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “676 pomoc dla Mai Kuklińskiej”

Mai można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:


lub PAYPAL:

pat0
Podaruj Kawałek Nieba...
Share This

Zapisz się i pomagaj dzieciom razem z nami!

Like Us On Facebook