Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom
KRS 0000382243

TERAPIA KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI WIELKĄ SZANSĄ DLA NASZEGO SYNKA…

TERAPIA KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI WIELKĄ SZANSĄ DLA NASZEGO SYNKA…

 

 

Antoś – nasze największe 4 letnie szczęście. Nasz Synek urodził się jako wcześniak 11.10.2014 roku. Wcześniactwo oraz komplikacje okołoporodowe spowodowały lawinę ciężkich chorób w wieku niemowlęcym. Rozpoznano między innymi zapalenie płuc, posocznicę bakteryjną, niedokrwienność mózgu, zaniki korowo – podkorowe, nadciśnienie tętnicze i niewydolność krążeniowo – oddechową, krwawienie dokomorowe II stopnia po stronie prawej oraz podejrzenie krwawienia dokomorowego po stronie lewej, niedokrwistość wtórną. Przez miesiąc przebywał na Oddziale Intensywnej Terapii w Lublinie. Miesiąc, który trwał całą wieczność. Miesiąc, podczas którego każdy dzwonek telefonu budził ogromny strach przed wiadomością ze szpitala że to już koniec…

Szczęśliwie jego życie zostało uratowane i mogliśmy w końcu zabrać Antosia do domu. Od tego momentu rozpoczął się dla nas czas intensywnej pracy nad poprawą jakości życia naszego Synka. Z następstwami chorób, które pokonał nasz Syn zmagamy się do dnia dzisiejszego. Od początku Antoś dzielnie znosi przeciwności losu, a my dzięki Niemu nie poddajemy się w walce o jego zwyczajne dzieciństwo. Od kiedy Synek wyszedł ze szpitala, jest pod stałą opieką wielu specjalistów. Jednym z problemów naszego Antosia jest wiotkość mięśniowa i obniżone napięcie mięśniowe co utrudnia nabywanie umiejętności ruchowych stosownych do jego wieku. Dzięki regularnej rehabilitacji, zaangażowaniu i ogromnej pracy, nasz Synek w wieku 2,5lat postawił pierwsze kroki. Był to bardzo duży przełom w życiu Antosia, a jednocześnie pojawienie się nowych perspektyw i nadziei na dalszy rozwój. Antek nadal potrzebuje ciągłej rehabilitacji ruchowej, na którą uczęszcza 3 razy w tygodniu.

U Antosia stwierdzono poważne opóźnienie rozwoju psycho–ruchowego. Został też zaliczony do osób niepełnosprawnych od urodzenia, a od tego roku postawiono diagnozę niepełnosprawności sprzężonej intelektualnej oraz ruchowej z afazją motoryczną. Oprócz wiotkości mięśniowej nasz Synek ma także zaburzenia integracji sensorycznej, które przejawiają się w trudnościach z koordynacją ruchową, wzrokowo – ruchową oraz w nadreaktywności układu dotykowego. Nasz Syn nie potrafi sam jeść ani się ubrać. Zajęcia z integracji sensorycznej między innymi pomagają mu się koncentrować oraz niwelują opóźnienia w zakresie samoobsługi (już umie sam pić z kubka).

Nasz Syn, pomimo wszelkich starań z naszej strony, nadal nie mówi. Stwierdzono u niego afazję rozwojową o typie ekspresyjnym. Antoś nie ma wzorców ruchowych głosek, co oznacza, że nie wie jak ułożyć buzię do mówienia. Choroba ta jest dla nas wielkim wyzwaniem i zrobimy wszystko, aby nasz Syn mógł się z nami porozumiewać. Terapia logopedyczna, integracja sensoryczna i rehabilitacja ruchowa to bardzo duże obciążenie dla naszego budżetu, ale też obciążenie dla naszego synka, który zajęcia ma od poniedziałku do piątku. Taką ciężką pracą zdobywa nowe umiejętności, które dla zdrowych dzieci są osiągane bez najmniejszego wysiłku.

Pomimo wszystkich problemów, nasze dziecko jest ciągle uśmiechnięte, kocha muzykę, długie spacery, zabawy na placu zabaw, oglądanie książeczek. Potrafi zanucić wiele piosenek dotyczących różnych sytuacji z życia codziennego. Np. kiedy widzi pieska – nuci piosenkę o piesku, kiedy chce się kąpać – piosenkę o myciu. Między innymi w taki sposób pokazuje nam to, co widzi; czego potrzebuje; czym się chce bawić. Jego radość z życia nie pozwala nam na poddanie się nawet na chwilę. Niestety niezwykle trudno jest walczyć o zdrowie dziecka, szczególnie rodzicom, którzy chcieliby zrobić dla swojego dziecka wszystko, a jedyne co ich ogranicza to ogromne pieniądze, bez których Antoś nie ma szans na normalne szczęśliwe dzieciństwo.

Antoś ze względu na problemy neurologiczne został zakwalifikowany przez prof. Magdalenę Chrościńską – Krawczyk na leczenie komórkami macierzystymi. Dzięki tej terapii nasze ukochane dziecko MA SZANSĘ MÓWIĆ. Jest ogromna szansa na to, że ta terapia wpłynie pozytywnie na wszystkie sfery funkcjonowania naszego dziecka, a co za tym idzie – na rozwój mowy.

Terapia polega na wykonaniu 5 podań komórek macierzystych w dawce po 20 mln. Wstępny kosztorys leczenia naszego synka wynosi 40 tys. zł. Koszt terapii logopedycznej i rehabilitacji Synka pochłania w dużej części nasz budżet domowy i nie jesteśmy w stanie zapłacić tak dużej kwoty. Bardzo prosimy wszystkich ludzi o dobrych sercach o wpłaty dla naszego synka, aby miał szansę na rozwój, na poprawę jakości życia i szansę na wyzdrowienie. Marzymy o tym, aby Antek powiedział kiedyś: „kocham Was, mamo i tato …” Nasze marzenie kosztuje ponad 40 tys. zł.

Będziemy wdzięczni za każdą pomoc finansową.

Z wyrazami szacunku
Wdzięczni Rodzice
Karolina i Grzegorz

 

Pomóc Antosiowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “1820 pomoc dla Antosia Przyjałkowskiego”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Antos:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Bank Zachodni WBK

Title: “1820 Help for Antos Przyjalkowski”

 

Aby przekazać 1% podatku dla Antosia:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “1820 pomoc dla Antosia Przyjałkowskiego”

 

Antosiowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY: 

Podaruj Kawałek Nieba...
Share This

Like Us On Facebook