Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

NASZA UKOCHANA CÓRECZKA AMELKA WALCZY Z GUZEM MÓZGU

NASZA UKOCHANA CÓRECZKA AMELKA WALCZY Z GUZEM MÓZGU

 

Nie ma takich słów które mogłyby wyrazić ból po stracie ukochanego dziecka. Amelka odeszła… Pozostanie na zawsze w sercach tych, którzy tak bardzo ją kochają i w chwilach spędzonych razem, które nigdy nie zostaną odebrane… Dziękujemy wszystkim za pomoc w jej leczeniu

Historia Amelki:

Amelka była pogodną dziewczynką niczym nie różniącą się od rówieśników, chodziła do przedszkola, bawiła się, biegała, śmiała się, wygłupiała się – była cudownym zdrowym dzieckiem. Największym marzeniem Amelki jest powrót do chwil beztroskiego dzieciństwa.

Nasze życie wywróciło się do góry nogami 7 lutego 2021 roku od tego dnia naszym domem stał się szpital. Amelka nagle zaczęła tracić równowagę, a w lewym oczku pojawił się zez. Z rana Amelka jeszcze biegała a wieczorem już nie potrafiła samodzielnie ustać.

Na początku lekarze podejrzewali zapalenie móżdżku, wykonano TK i rezonans który niestety potwierdził, że w główce naszej córeczki jest guz mózgu. Zostałyśmy przewiezione do Szczecina gdzie Amelka miała przejść operację usunięcia guza. 5 marca Amelka przeszła operację,  guz udało się usunąć w całości. Po operacji Amelka miała problemy z oddychaniem, z połykaniem ponad tydzień czasu spędziła na OIOM-ie. Wystąpił mutyzm móżdżku córka nie mówi, nie siedzi samodzielnie, nie chodzi. Badania histopatologiczne wykazały nowotwór złośliwy Medulloblastoma NOS 4 stopień złośliwości. Obecnie Amelka przechodzi chemioterapię i żmudną rehabilitacją staramy się przywrócić to co zabrał nam nowotwór.

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...