Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

AMELKA JEST NASZYM MAŁYM, WIELKIM CUDEM

AMELKA JEST NASZYM MAŁYM, WIELKIM CUDEM

 

Amelka przyszła na świat jako wcześniak z ciężkiego powikłanego porodu. W swym zaledwie 5-letnim życiu przeszła 8 ciężkich operacji ratujących życie (w tym dwie wewnątrzmaciczne). Nasz córeczka ma obniżone napięcie mięśniowe, niedosłuch – jest aparatowna, ma problemy gastroenterologiczne, a rok temu doszła wada wzroku, po powikłanym leczeniu wrzodu rogówki nosi okulary i na stałe bierze nierefundowane leki, które sprowadzamy sami. Jest objęta wielospecjalistyczną opieką w wielu placówkach min: Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Światowym Centrum Słuchu – Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach, Instytut Oka w Warszawie oraz poradniach: audiologicznej, foniatrycznej, laryngologicznej, neurologicznej, kardiologicznej, chirurgicznej, urologicznej, neurologicznej, neurochirurgicznej, immunologicznej, poradni żywienia, gastroenterologicznej.

Odkąd Amelka jest z nami, musieliśmy ograniczyć kontaktowanie jej do niezbędnego minimum, gdyż ma obniżoną odporność i każda infekcja jest zagrożeniem życia. Właśnie z tego powodu od urodzenia jest intensywnie rehabilitowana w warunkach domowych. Przystosowaliśmy jej pokój do rehabilitacji ze sprzętem specjalistycznym. Dwa razy dziennie fizjoterapia metodą ndt Bobath oraz logopedia, neurologopedia. Zarówno schematy niezbędnych ćwiczeń, jak i pionizacji, są powtarzane kilka razy dziennie przez mamę.

Amelka jest bardzo radosną ciekawą świata dziewczynką, ze względu na niedosłuch uczy się za pomocą komunikacji alternatywnej z monitora C-Eye II Pro, Cyberoka. Podsumowując, nasza córeczka wymaga drogiego wielospecjalistycznego leczenia w kraju, a w przyszłości również za granicą, stałej rehabilitacji, drogich sprzętów rehabilitacyjnych (z niektórych już wyrosła), podaży leków a przede wszystkim troskliwej 24-godzinnej opieki (przez całą noc jest monitorowana). Większość, wizyt, badań, rehabilitacji prywatnie. Amelka jest wspaniałą dziewczynką, która, mimo iż tak wiele przeszła (2 ostatnie operacje w 2022 roku), każdego dnia dzielnie walczy o swoją sprawność. Systematyczna i intensywna rehabilitacja sprawia, iż widać postępy w jej rozwoju, potrafi usiąść samodzielnie, a w przyszłości ma szanse stanąć na własnych nóżkach. Na co dzień jest otoczona wielką miłością rodziców i brata oraz troską swoich rehabilitantów.

Jeżeli jeszcze nie zdecydowali Państwo na kogo oddać swój 1,5%, będzie nam miło, gdy przekażecie go naszej Córeczce.

Serdecznie Wszystkim dziękujemy

Rodzice Amelki

Ania i Darek

 

Pomóc Amelce można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “2840 pomoc dla Amelii Brodzik”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Amelia:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: „2840 Help for Amelia Brodzik”

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Amelii:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać “2840 pomoc dla Amelii Brodzik”

 

Amelii można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...