Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

MALUTKA AMELKA I NIEZWYKLE TRUDNA WALKA O ŻYCIE Z NOWOTWORAMI

MALUTKA AMELKA I NIEZWYKLE TRUDNA WALKA O ŻYCIE Z NOWOTWORAMI

 

 

Nie ma takich słów które mogłyby wyrazić ból po stracie ukochanego dziecka. Amelka odeszła… Pozostanie na zawsze w sercach tych, którzy tak bardzo ją kochają i w chwilach spędzonych razem, które nigdy nie zostaną odebrane… Dziękujemy wszystkim za pomoc w jej leczeniu

Historia Amelki:

Nasza  4,5 letnia córeczka do 14 miesiąca życia zdrowym pełnym życia dzieckiem. W styczniu 2020 roku zachorowała jednocześnie na dwa nowotwory, mięsak tkanek miękkich ( RMS) i guz nerki  Wilmsa przeszła dwie operacje i kilkumiesięczne leczenie chemioterapią.

W trakcie leczenia miała badania genetyczne z których stwierdzono mutacje genu BRCA2 i Anemie Fanconiego. Po długiem wyczerpującym leczeniu wróciłyśmy do domu z ciągłymi powrotami do szpitala na kontrole, badania, rezonanse i leczenie powikłań po chorobie.

W trakcie pobytu w domu Amelka miała ciągła rehabilitacje i zajęcia z terapii sensorycznej, ale i tak był to dla nas szczęśliwy czas bo mimo tak ciężkich nowotworów mogliśmy być razem w domu. Nasze szczęście nie trwało długo w październiku 2022 roku Amelka zaczęła się gorzej czuć trafiła do szpitala po wykonaniu rezonansu magnetycznego okazało się że Amelka ma guza w głowie natychmiast przetransportowano nas pilną ratującą życie operacje do Bydgoszczy. Wynik histopatologiczny był dla nas kolejnym ciosem Medulloblastoma IV stopień złośliwości.

Po trzech tygodniach pobytu w szpitalu w Bydgoszczy wróciliśmy na onkologie do Poznania na dalsze leczenie. W czasie kiedy czekaliśmy na decyzje o dalszym leczeniu Amelce guz w głowie ponownie odrósł – kolejny cios dla nas. Szybki  transport  do Bydgoszczy na kolejną operacje ratującą życie, która odbyła się 6 grudnia.

Niestety po drugiej operacji stan Amelki pogorszył się przestała sama chodzić potrzebuje stałej opieki i rehabilitacji. Po powrocie  do Poznania Amelka przyjęła 2 cykle silnej chemii i była szykowana do radioterapii. Niestety po 19 naświetlaniach doszło do aplazji szpiku kostnego gdzie nie mogliśmy dalej kontynuować  leczenia.

W trybie pilnym lekarze zakwalifikowali Amelkę do przeszczepu szpiku od dawcy niespokrewnionego gdzie przez 2 miesiące przebywałyśmy na oddziale transplantacji  szpiku gdzie po raz kolejny Amelka walczyła o życie. Przeszczep był naszą jedyną nadzieja aby mogła dalej kontynuować leczenie głowy. Po przeszczepie była radość nasza i lekarzy i byliśmy 3 tygodnie szczęśliwi w domu.

Następnie  miała kontrolny rezonans głowy niestety wynik był dla nas kolejnym koszmarem wyszła wznowa guza mózgu. Prawdopodobnie Amelka będzie musiała przejść kolejną operacje lub jakieś inne leczenie specjalistyczne być może zagranicą. Chcemy dla niej jak najlepszy ośrodek który usunie zmianę w głowie i zrobi wszystko by uratować naszą córeczkę. My jako zrozpaczeni rodzice zrobimy dla niej wszystko, bo po tym co przeszła musi wygrać.

Amelka jest dla nas całym światem. Ma niespełna 5 lat a już tyle wycierpiała.

Rodzice

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...