Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

UKOCHANY SYNEK ALEX WALCZY Z BIAŁACZKĄ

UKOCHANY SYNEK ALEX WALCZY Z BIAŁACZKĄ

 

Alex Matusiak ma niespełna 2 latka i mieszka w Koninie.

Alex to bardzo żywe dziecko, jest szybki, zwinny i rezolutny. Nie potrafi usiąść na miejscu – żywe sreberko. Uwielbia spędzać czas aktywnie bieganie, zabawy, wygłupki z najbliższymi. Dlatego nic nie zwiastowało tego, co niebawem miało nadejść.

Wszystko zaczęło się niewinnie.

Koniec lutego początek marca Alex trafił do szpitala w związku z Ostrym zapaleniu krtani po 6 dniach pobytu i leczeniu wyszedł z książkowymi wynikami krwi do domu. Tydzień po przebytej chorobie zaczęły pojawiać się powiększone węzły chłonne bez żadnych innych objawów. Myślałam że to następstwo po przebytej chorobie. Z końcem marca u Alexa pojawiła się gorączka przez dwa dni podawałam leki doraźnie, po czym w niedzielę 2 kwietnia udaliśmy się na pomoc doraźną tam przepisano leki, które nie pomagały gorączka cały czas utrzymywała się między 37-39 więc w środę udaliśmy się ponownie do lekarza kazano nam zgłosić się do lekarza rodzinnego  celu badań. Wieczorem pojawił się obrzęk brzuszka i zauważyłam u niego pojedyncze sińce i zaschnięty skrzep krwi w uchu. Lekarz rodzinny do którego udaliśmy się zaraz na drugi dzień po zbadaniu skierowała nas na szpital w celu dalszych badań lub leczenia z uwagi na podejrzenie Mononukleozy. W szpitalu po przyjęciu zlecono i zrobiono pierwsze badania. Wyniki morfologii były tragiczne ponad 200 tyś leukocytów, w trybie natychmiastowym zostaliśmy przetransportowani do Kliniki onkologicznej w Poznaniu. gdzie wraz z kolejnymi badaniami stawiono nam diagnozę ostrej białaczki limfoblastycznej typ T z zajęciem  OUN. Nasze dotychczasowe życie zmieniło się diametralnie, diagnoza wywróciła nasz świat do góry nogami.

Gdy stanęliśmy przed drzwiami oddziału onkologiczno-hematologicznego ugięły się pode mną nogi. Cały świat runął, 6 kwietnia otrzymaliśmy diagnozę – ostra białaczka limfoblastyczna T komórkowa z zajęciem  OUN. Stanęliśmy do walki jednak ta walka jest nierówna. Choroba powoli zabiera siły naszemu synowi, chemia sieje spustoszenie w organizmie a ciągłe badania, sterydy, pobierania szpiku i iniekcje dolędźwiowe powodują strach i ból. Leczenie powoli daje efekty uboczne, boli go brzuszek i nogi, uszkadza błony śluzowe w jamie ustnej.

Syn bardzo tęskni za domem, za ukochanym starszym bratem, za dziadkami, za rodziną i przyjaciółmi.

Jesteśmy na początku tej trudnej drogi. Nie wiemy jeszcze co nas czeka, co przyniesie jutro, dlatego potrzebujemy wsparcia w zapewnieniu Alexowi jak największego komfortu podczas leczenia, rehabilitacji i wszystkiego co będzie niezbędne aby przyspieszyć jego powrót do zdrowia.

 

Pomóc Alexowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: 3679 pomoc dla Alexa Matusiak

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Alex:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: 3679 Help for Alex Matusiak

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Alexa:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać: 3679 pomoc dla Alexa Matusiak

 

Alexowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

 

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...