Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom
KRS 0000382243

OPERACJA WIELKĄ SZANSĄ DLA OLUSIA!

OPERACJA WIELKĄ SZANSĄ DLA OLUSIA!

Aleks12

 

 

Aleksander, nasz pierwszy syn, urodził się 9 sierpnia 2017 w 37. tygodniu ciąży. Ważył 2500 g i mierzył 50 cm. Ciąża przebiegała prawidłowo. Co 3 tygodnie miałam wizyty u lekarza i USG 3D w piątym miesiącu ciąży nie wykazało nic niepokojącego. Szczęśliwi wyczekiwaliśmy narodzin Olusia. Po ciężkim porodzie okazało się, że Oluś urodził się z zakrzywiona stópką, ale lekarze zapewniali, że to tylko kosmetyka do skorygownia. Jednak byliśmy niespokojni, zasięgaliśmy opinii u innych specjalistów.

W szpitalu w Rzeszowie stwierdzono, że nasz synek ma niezwykle rzadką wadę wrodzoną Tibial hemimelia (TH). Hemimelia piszczelowa (brak lub niedorozwój kości piszczelowej) charakteryzuje się skróceniem chorej nogi, któremu towarzyszy deformacja stawu kolanowego i stawu skokowego. Najczęściej jest też szpotawe ustawienie kolana i stopy.

Powiedziano nam, że to rzadkie zaburzenie i że musimy przygotować się na długie i kosztowne leczenie. Należy je rozpocząć szybko: gdy dziecko jest małe. Najlepiej, gdy rozpoczyna się w pierwszych dwóch tygodniach po porodzie.

Od rodziny i przyjaciół płynęły i nadal płyną zapewnienia o modlitwie. Uruchomiliśmy wszelkie kontakty, konsultowaliśmy też nasz przypadek z rodzicami dzieci z podobnymi wadami.

Okazuje się, że Oluś jest dzieckiem- Jeden na milion. Synek nie ma kości piszczelowej, stawu skokowego i ma stópkę końsko-szpotawą. Taka choroba zdarza się raz na milion urodzeń. W Polsce lekarze jako leczenie stawiali jedynie na amputacje chorej nóżki bez szansy na normalne funkcjonowanie. Jedynym sprzymierzeńcem w zapoznaniu się z chorobą był dla nas Internet. W końcu trafiliśmy do specjalisty – doktora Radlera w Wiedniu. Aleks78Lekarz wskazał najpierw prostowanie stópki. W tym celu przez długi czas Oluś musiał nosić specjalny gips, który zmieniano co tydzień. Utrudnieniem było to ze gipsy musiały być zmieniane w stolicy Austrii. Tak częste podróże z dzieckiem były niezwykle kosztowne i męczące. Po ostatnim zabiegu- tenotomii- nacięciu ścięgna Achillesa, Olusiowi założono szynę korygującą.

Kolejnym etapem leczenia jest rekonstrukcja kości. Dr D. Paley i Dr D. Feldman ze Stanów Zjednoczonych,  chirurdzy ortopedzi – jako jedyni na Świecie przeprowadzają takiego typu operacje. Specjalizują się w procedurach wydłużania kończyn i korekcji zniekształceń pomogli wielu dzieciom z krytycznymi przypadkami. Po konsultacji  dają 100% gwarancji powodzenia. Takie operacje wykonują po 18 miesiącu życia na Florydzie w USA w klinice Paley Instytut.  Jednak jest to bardzo kosztowne. Jako rodzice chcemy jak najlepiej dla naszego kochanego synka, który ciągle ściąga skarpetkę z chorej nóżki i dostaje paluszkami do buzi. Bucika nosi tylko jednego, ale mamy wszyscy nadzieje ze już niedługo drugi bucik będzie używany. Za 9 miesięcy Oluś będzie się kwalifikował do operacji na Florydzie. Czekają go skomplikowane operacje- których nikt inny na Świecie nie jest w stanie przeprowadzić.

Pragniemy, żeby nasze dziecko miało szansę na normalne dzieciństwo, by mogło chodzić jak inne dzieci. Leczenie Olusia to droga niełatwa, wymagająca wielu wyrzeczeń i nakładu finansowego, ale jesteśmy pełni wiary i nadziei. Niestety przybliżone koszty to 1,5 mln zł, jednak dalej czekamy na szczegółowy kosztorys. Przed nami roczny pobyt w USA, czekają nas 3 operacje. Później długa rehabilitacja i wydłużanie kości.

Bardzo prosimy o pomoc. Każdą złotówkę, którą możecie się z nami podzielić, będzie dla nas niezwykłym darem.

 

Pomóc Aleksandrowi można dokonując wpłaty na konto: Aleks34

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “1212 pomoc dla Aleksandra Kosiek”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Aleksander:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Bank Zachodni WBK

Title: “1212 Help for Aleksander Kosiek”

 

Aby przekazać 1% podatku dla Aleksandra:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “1212 pomoc dla Aleksandra Kosiek”

 

Aleksandrowi można też pomóc poprzez wpłatę Aleks6789systemem DOTPAY: 

Podaruj Kawałek Nieba...
Share This

Like Us On Facebook