Przekaż 1,5% podatku na pomoc dzieciom
Fundacja Kawałek Nieba Fundacja Kawałek Nieba
KRS 0000382243

POMOC DLA ADRIANA

POMOC DLA ADRIANA

 

 

Nazywam się Adrian, mam 23 lata. Gdy się urodziłem, miałem zrobione aż cztery  punkcje w ciągu jednego miesiąca ponieważ lekarze nie wiedzieli co mi dolega. Później doszli do wniosku że to jest mózgowe porażenie dziecięce dwukończynowe.

Urodziłem się jako wcześniak  dla rodziny ta informacja była szokiem i nie do przyjęcia  . Gorsza informacja miała dopiero nadejść niebawem aż w końcu po nie długim czasie stało się to faktem rodzina usłyszała diagnozę że zostało  mi kilka miesięcy a nawet dni życia  . Babcia z Dziadkiem płakali i siedzieli przy moim łóżku dzień i noc, a jeszcze inni lekarze po  jakimś dłuższym czasie mojego po bytu w szpitalu powiedzieli rodzinie, że będę  leżącym warzywem  wtedy moja rodzina doszła do wniosku że będzie trzeba mnie ochrzcić w szpitalu gdyż ponieważ nie wiedzieli co będzie dalej  .

Nareszcie po niespełna dwóch miesiącach mogłem opuścić szpital i  iść z rodziną do domu  . Po przyjeździe ze szpitala nikt nie wiedział jak ze mną postępować .  Rodzina szukała pomocy u innych lekarzy specjalistów niestety nikt nie wiedział jak pomóc .Babcia z dziadkiem szukali różnych rozwiązań aż naglę spotkali panią która opowiedziała o specjalistycznym ośrodku rehabilitacyjnym że tam są specjaliści którzy zajmują się podobnymi przypadkami.

Moja metoda poruszania się była tylko czołganie na brzuchu ponieważ  nie potrafiłem samodzielnie siedzieć  . Gdy trafiłem pod skrzydła tego specjalistycznego ośrodka i przebywałem tam sześć tygodni już było widać u mnie bardzo duże postępy potrafiłem samodzielnie siedzieć aż rodzina nie mogła uwierzyć że w takim krótkim czasie zrobiłem takie postępy po dwóch tygodniach przerwy znowu dziadek wraz z babcią zawieźli mnie do tego samego ośrodka rehabilitacyjnego na turnus 6 tygodniowy i po paru takich cyklach doszedłem do kolejnego etapu gdzie nauczyłem się chodzić na czworaka.

Za jakiś czas później specjaliści próbowali postawić mnie na nogi ale niestety jedyna szansa to była tylko  operacja ale gdy pojechałem z rodziną do lekarza aby umówić się na zabieg operacyjny to lekarz przy rozmowie powiedział że nawet nie da 50 % szans  ponieważ nie wiadomo czy będę chodził  rodzina doszła do wniosku że nie ma co ryzykować i trzeba dalej kontynuować rehabilitacje  . Po kilkunastu latach  pojechałem na obóz rehabilitacyjny gdzie uczyłem się samodzielności na wózku . I bardzo proszę o pomoc by móc kontynuować specjalistyczną rehabilitację dzięki tej rehabilitacji mogę być jak najbardziej samodzielny oraz w jak najlepszym zdrowiu. Dziękuję państwu za każdą wpłatę o raz wsparcie  .

 

Pomóc Adrianowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Santander Bank

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “2615 pomoc dla Adriana Bystrek”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Adrian:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawalek Nieba

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Santander Bank

Title: „2615 Help for Adrian Bystrek”

 

Aby przekazać 1,5% podatku dla Adriana:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1,5%’ wpisać “2615 pomoc dla Adriana Bystrek”

 

Adrianowi można też pomóc poprzez wpłatę systemem DOTPAY:

PLN

DotPay

Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,
W każdym życzliwym słowie,
I przyjaznym geście,
W każdym pomocnym czynie.
Kawałek raju jest w każdym sercu,
Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.
W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.
Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,
Jak klucz do raju.

Phil Bosmans

Podaruj Kawałek Nieba...