LOGO3

504086_szdj5OPP 1procent!!!

Placeholder  ImageEnglish version

Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom KRS 0000382243

 
    pobrane

POLUB NAS NA FACEBOOKU:
 

serduszkoSZUKASZ POMOCY DLA DZIECKA?
Jeśli Twoje dziecko jest chore lub niepełnosprawne - zgłoś się do nas - czytaj --> POTRZEBUJĘ POMOCY

Placeholder  Image AUDYCJA W RADIU GDAŃSK O NASZEJ FUNDACJI -> POSŁUCHAJ:

 
Kawałek nieba jest w każdym uśmiechu,

W każdym życzliwym słowie,

I przyjaznym geście,

W każdym pomocnym czynie.

Kawałek raju jest w każdym sercu,

Które stanowi zbawienny port dla nieszczęśliwego.

W każdym domu z chlebem, winem i serdecznym ciepłem.

Bóg włożył swoją miłość w twoje ręce,

Jak klucz do raju.       

                                  — Phil Bosmans

1 % podatkuBEZPŁATNY PROGRAM PITy 2014/2015
Pobierz program PIT-OPP 2013 Uruchom PIT On-Line

Kasia

Być albo nie być... – pomoc dla Kasi

„Czy wiesz, jak to jest, każdego dnia nie wiedzieć czy dożyje się dnia kolejnego… Mieć świadomość, że tej nocy mogę zasnąć i już się nie obudzić… Ja wiem. Moje życie to ciągła walka - to być albo nie być - uzależnione od wkutych igieł i urządzenia, które jest w stanie moje życie uratować... jeśli tylko mam do niego elektrody..."

KASIA od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe i alkoholowy zespół płodowy FAS. Rozpoznano u niej cukrzycę typ 1 ze względu na pochodzenie mózgowe. W przypadku Kasi z powodu towarzyszących chorób cukrzyca jest bardzo niebezpieczna, ponieważ występują nagłe i niewyczuwalne skoki cukru, co zagraża jej życiu. U Kasi poziom cukru potrafi wahać się od 26mg do 600mg w ciągu doby! Jedynym ratunkiem jest aparat pomiarowy GUARDIAN REAL-TIME, który w sposób ciągły monitoruje stan cukrów w organizmie. Jednakże Kasi nie stać na korzystanie z tego urządzenia - koszt elektrod enzymatycznych miesięcznie wynosi aż 858zł! Bez pomocy Kasia będzie się musiała odłączyć od aparatu Guardian, co stanowi poważne zagrożenie dla jej życia i zdrowia! Niestety stan Kasi uległ znacznemu pogorszeniu, jej trzustka przestała pracować . Kasia   jest po wizycie w poradni ortopedycznej , niestety okazało się , że Kasia  ma zwyrodnienie w stawach biodrowych - konieczna   jest specjalistyczna rehabilitacja Metodą  PNF- zdaniem lekarza ortopedy minimum  3 razy  w tygodniu  . Niestety NFZ odmówił Kasi refundacji na elektrody, rehabilitacji i specjalistycznych   diet , które  musi  przestrzegać ze  względu   na  jednostki  chorobowe . 
Sytuacja Kasi jest szczególna - jest to ratowanie życia dziewczyny, która bardzo o nie walczy i potrzebuje pomocy, bo nie stać jej, aby pomóc sobie samej. Prosimy o pomoc w uzbieraniu na kolejne elektrody. Kasia podczas ich stosowania będzie leczona i rehabilitowana. Lekarze mówią, że ma duże szanse na powrót do zdrowia. Dajmy jej na to szansę! Bez aparatu obecnie nie może funkcjonować - wciąż zagraża kwasica ketonowa, ma podwyższone dawki insulin, trzustka Kasi przestała produkować insulinę. Tylko za pomocą urządzenia Kasia ma możliwość normalnego funkcjonowania. Kasia jest bardzo dzielna, codziennie ma problemy z poruszaniem się, ale je pokonuje. Ostatnio niestety doszła kolejna diagnoza - choroba Duringa.

Mimo tych wszystkich trudów Kasia opiekuje się młodszym rodzeństwem, interesuje się psychologią, gotowaniem, ochroną zdrowia. Mimo własnego cierpienia pomaga innym, przekazuje wiedzę o jej chorobie, pomaga w zbiórkach na rzecz chorych dzieci. Kasia to wielkie i piękne serce, które pomaga innym, ale też bardzo potrzebuje pomocy.    

Zwracam się z ogromną prośbą o wsparcie, aby ratować Kasię i dać jej szansę powrotu do zdrowia! Prosimy o pomoc na zakup elektrod zanim będzie za późno… Aby mogła spać spokojnie bez strachu o życie kolejnego dnia… 

Elektrody, które ratują jej życie są pokazane na stronie http://www.pompy-medtronic.pl/pomoc/sensor.html

Pomóc w leczeniu Kasi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK  

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem:

“126 pomoc w leczeniu Kasi”

Aby przekazać 1% podatku dla Kasi:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%’ wpisać “126 pomoc dla Kasi Liszcz”

Zbiórka na rzecz Kasi:

http://chcepomagac.org/215,wojowniczka-kasia,cele.html#.VCB5U_l_scR

Podaruj Kawałek Nieba...