Przekaż 1% podatku na pomoc dzieciom
KRS 0000382243

Category Archives: Aktualności

Strona 1 z 212
11

ZAKUPILIŚMY PŁYTKĘ DO BRACHYTERAPII – JEDNEJ Z METOD LECZENIA NOWOTWORÓW U DZIECI

Zakupiliśmy płytkę do brachyterapii – jednej z metod leczenia nowotworów u dzieci dla Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie 

Czytaj
laser3

NASZA FUNDACJA ZAKUPIŁA LASER DO LECZENIA NOWOTWORÓW U DZIECI W CENTRUM ZDROWIA DZIECKA

Franuś, Ania, Wojtuś, Ewunia, Lilianka chorują na SIATKÓWCZAKA – NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY OCZU… Zbyt późno wykryte, nieleczone przypadki siatkówczaka prowadzą do AMPUTACJI OKA, a i to może nie pomóc, bo nowotwór może dać PRZERZUTY DO MÓZGU. Aby ratować życie dzieci cierpiących na nowotwory i podarować wzrok wcześniakom, które rodzą się niewidome, nasza Fundacja zakupiła dla Kliniki Okulistyki w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie nowy laser wraz z oprzyrządowaniem za łączną kwotę ponad 187.000 złotych

Czytaj
p05-4_

PO RAZ PIERWSZY W POLSCE! 3-STRONNA UMOWA O NANOKNIFE DLA RATOWANIA ŻYCIA CHORYCH NA NOWOTWORY WĄTROBY I TRZUSTKI…

Po raz pierwszy w Polsce! Aby ratować życie chorych cierpiących na nowotwory tkanek miękkich (trzustki, wątroby, prostaty…) nasza Fundacja zawarła 3-stronną umowę, przez co  leczenie nowotworów tkanek miękkich metodą Nanoknife jest w klinice państwowej – w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie przy ul. Banacha! Dzięki temu możliwość leczenia raka jest za 35tys zł jako koszt samych elektrod, a nie 80tys. jak w placówkach prywatnych. W ten sposób ratujemy wielu chorych, bo mają dostęp do tej nierefundowanej metody leczenia. Na nowotwór trzustki zmarła znana aktorka Anna Przybylska i bardzo wielu chorych, dla których ta diagnoza jest wyrokiem. Walczymy z całego serca aby podarować im życie! 

Czytaj
sm1

RODZINNY FESTYN WE FRANCJI DLA DZIECI NASZEJ FUNDACJI !!!

Stowarzyszenie ABC2013 i inne stowarzyszenia polonijne oraz ludzie dobrej woli działający na terenie Paryża i okolic zorganizowali Festyn Rodzinny Dzieci Dzieciom, z którego dochodów będzie na pomoc dzieciom naszej Fundacji! Z całego serca dziękujemy za tak niesamowitą, cudowną inicjatywę i wielkie serca.

Czytaj
0000

PANI PREZYDENTOWA KAROLINA KACZOROWSKA DLA NASZEJ FUNDACJI!

25 czerwca 2016 odbyło się niesamowite wydarzenie. W historycznym, malowniczym dworku i ogrodach Hadley House w Londynie zorganizowano „Midsummer Evening” – wyjątkowe przyjęcie pod Patronatem i Auspicjami Pani Prezydentowej Karoliny Kaczorowskiej i Jego Excelencji Witolda Sobkowa – Ambasadora Polski, którzy byli też honorowymi gośćmi. Odbył się cudowny koncert wyjątkowego pianisty Andrei Diev, kolacja, licytacje przedmiotów i pokaz fajerwerków. To wyjątkowe charytatywne wydarzenie odbyło się na pomoc dla naszej Fundacji Kawałek Nieba na dożywianie dzieci. 

Czytaj
prz23

PRZEMYSŁAW SOBIESZCZUK – CZŁOWIEK MOTYL, MIMO TAK TRUDNEJ CHOROBY POMAGA, MOTYWUJE I INSPIRUJE

Przemysław Sobieszczuk – mówca motywacyjny, coach, społecznik, człowiek którego podziwiamy, bo mimo swej niezwykle ciężkiej choroby pomaga, inspiruje i motywuje innych. Przemysław Sobieszczuk – Dziecko Motyl. Od urodzenia zmaga się z rzadką genetyczną chorobą pęcherzowym oddzielaniem się naskórka. Skutkiem choroby jest brak skóry w takiej postaci jaką posiada każdy zdrowy człowiek. Na całej powierzchni ciała występują rany i pęcherze ukryte często pod opatrunkami, które zastępują skórę, goją rany i ochraniają przed urazami zewnętrznymi. Nie posiada też dłoni a dokładniej palców u rąk, są zrośnięte w pięść.

Czytaj
nano1

NANO-KNIFE CZYLI ŻYCIE…

JEST SZANSA NA ŻYCIE dla Anety, Grzegorza, Hani, Marii i bardzo wielu innych osób u których zdiagnozowano nieoperacyjne nowotwory tkanek miękkich (wątroby, trzustki, nerek, prostaty). Nie każdy o tym wie – NANOKNIFE to nowoczesna, małoinwazyjna metoda niszczenia komórek nowotworowych za pomocą prądu o wysokim napięciu. Aparatura Nanoknife oddziałuje prądem elektrycznym w postaci mikrosekundowych impulsów wysokiego napięcia na chore tkanki. Tę metodę leczenia nowotworów trzustki stosuje się już w Polsce! Ale niestety – jest NIEREFUNDOWANA. Jej koszt to ponad 70.000zł. na osobę! – to cena za życie mamy Tosi, taty Kubusia i bardzo wielu osób!

Czytaj
rert

NASZA FUNDACJA WYPOSAŻYŁA GABINET LEKARSKI DLA DZIECI Z OŚRODKA REHABILITACYJNEGO W RUSINOWICACH !

Nasza Fundacja wyposażyła gabinet lekarski w Ośrodku Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej p.w. Św. Rafała Archanioła w Rusinowicach, aby dzieci chore i niepełnosprawne mogły być leczone!

Czytaj
Marcelinka0

IM POMOGLIŚMY / POMAGAMY

Portrety kilkorga z naszych dzieci… zobacz komu pomagamy i wesprzyj ich walkę z chorobą

Czytaj
Clipboard01

NASZA FUNDACJA SFINANSOWAŁA SZKOLENIE LEKARZY Z CZD Z LECZENIA NOWOTWORU OKA – SIATKÓWCZAKA U DR ABRAMSONA W KLINICE W USA

Aby pomóc ratować życie i wzrok dzieci cierpiących na nowotwór oczu – siatkówczak nasza Fundacja sfinansowała szkolenie lekarzy z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie u dr Abramsona w Memorial Sloan Kettering Cancer Center w USA . Szkolenie odbyło się z chemioterapii arteryjnej – podawania 3-składnikowego leku do oka przez tętnicę udową. Dr Abramson z kliniki w USA ma ponad 10-letnie doświadczenie w leczeniu nowotworów oczu u dzieci tą metodą.  Miejscowa chemioterapia dotętnicza (Melphalan podawany do tętnicy ocznej) jest najnowszą i wysoce skuteczną metodą leczenia siatkówczaka dostępną w niewielu ośrodkach na świecie. Instytut „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” jest pierwszym i na razie jedynym ośrodkiem w Polsce stosującym tę metodę leczenia. 

Czytaj
dziewczynka z chlebem

NASZA FUNDACJA SFINANSOWAŁA JUŻ PONAD 30.000 POSIŁKÓW DLA NAJUBOŻSZYCH DZIECI W SZKOŁACH!

Od kilku lat finansujemy obiady dla dzieci z gminnych i miejskich szkół i przedszkoli, w których problem głodu i biedy jest szczególnie poważny. Naliczyliśmy, że nasza Fundacja ufundowała już ponad 30.000 posiłków dla najuboższych dzieci w szkołach! Wiele ze szkół i przedszkoli, w których finansujemy obiady to szkoły specjalne dla dzieci niepełnosprawnych. Są to dzieci chore, a przy tym ta grupa dzieci, której pomagamy, pochodzi ze szczególnie ubogich rodzin, w których występuje problem niedożywienia. Wiele z nich to małe dzieci w wieku przedszkolnym.

Czytaj
BB12368

DZIĘKI NASZEJ FUNDACJI LEKARZE ODBYLI SZKOLENIE W BARCELONIE Z METOD LECZENIA NOWOTOWORÓW OCZU

Aby pomóc ratować życie i wzrok dzieci cierpiących na nowotwór oczu – siatkówczak nasza Fundacja sfinansowała szkolenie lekarzy z Centrum Zdrowia Dziecka z Warszawy u Barcelonie. Dzięki pomocy lekarze będą mogli uratować życie i wzrok większej ilości dzieci i uchronić je przed amputacją oczu.

Czytaj
143492_r0_620

POMAGAMY DZIECIOM ZE SZPITALA DZIECIĘCEGO W BYDGOSZCZY

Pomagamy dzieciom z Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy

Czytaj
sala01

TWORZYMY SALĘ REHABILITACJI I DOŚWIADCZEŃ ŚWIATA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH MALUSZKÓW

Nasza Fundacja wyposażyła salę rehabilitacji i doświadczeń Świata dla niepełnosprawnych dzieci z Wejherowa

Czytaj
88

ULTRA TRIO POMAGA

Ultra Trio to 3 niesamowitych ludzi, którzy podjęli wyzwanie „The Bob Graham Round”  czyli pokonanie 42 szczytów angielskiej Krainy Jezior w ciągu 24 godzin!!! Sama wyprawa jest czymś arcytrudnym do wyobrażenia, a przy tym chcą pokonać ten szlak z wielkim sercem dla dzieci! Każdy ich kilometr to pomoc dla maluszków, które cierpią przez nowotwory i wiele innych chorób. Dziękujemy im z całego serca!

Czytaj
h3

POMAGAMY DZIECIOM Z HOSPICJUM POMORZE

Nasza Fundacja zakupiła sprzęt medyczny dla dzieci chorych i porzuconych, będących pod opieką Hospicjum Pomorze

Czytaj
LEAD Technologies Inc. V1.01

TWORZYMY SALĘ REHABILITACJI W GRODKOWICACH DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH DZIECI

Nasza Fundacja tworzy salę rehabilitacji w Grodkowicach dla niepełnosprawnych dzieci. Zakupiliśmy sprzęt rehabilitacyjny. Niedługo jak będzie już wyposażona pokażemy zdjęcia.

Czytaj
LEAD Technologies Inc. V1.01

POMOC DLA CHORYCH DZIECI ZE SZPITALA W OTWOCKU

Nasza Fundacja wyposażyła świetlicę dla chorych dzieci ze Szpitala w Otwocku  (Mazowieckie Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy)

Czytaj
LEAD Technologies Inc. V1.01

WIGILIA DLA DZIECI Z PLACÓWKI WSPARCIA DZIENNEGO M4

Pomogliśmy, aby dzieci ze Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego „M4” w Tarnowie miały Wigilię

Czytaj
k66

TRÓJMIEJSCY MISTRZOWIE SMAKU – SZEFOWIE KUCHNI DLA DZIECI NASZEJ FUNDACJI!

Wspaniałe wydarzenie ludzi z wielkim sercem! Trójmiejscy mistrzowie smaku zorganizowali wyjątkową: KOLACJĘ SZEFÓW KUCHNI z której część dochodu zostanie przekazana dla naszej Fundacji Kawałek Nieba na dożywianie dzieci! Dziękujemy za ich wspaniałą inicjatywę i wielkie serca!

Czytaj
MI8

MIKOŁAJKI DLA DZIECI ZE SZPITALA W OTWOCKU

Pomogliśmy na Święta Bożego Narodzenia dla dzieci ze Szpitala w Otwocku (Mazowieckie Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy)

Czytaj
1873239

DARMOWY E-BOOK ZA POMOC DLA NASZYCH DZIECI!

Pan Mateusz Nowak jest tak dobrym człowiekiem, że napisał E-BOOK „I co teraz zrobisz? Przeszkody utrudniające podejmowanie właściwych decyzji” i podarował go naszej Fundacji. Dzięki temu każdy kto wpłaci dowolną kwotę na pomoc dzieciom otrzyma darmowego E-BOOKa. Dziękujemy za to z całego serca! Informacje na stronie: http://treningosobisty.weebly.com/ 

Czytaj
3456

FUNDACJA KAWAŁEK NIEBA SPONSOREM BADAŃ NOWOTWOROWYCH DZIECI!

Z całego serca dla dzieci! Nasza Fundacja Kawałek Nieba jest sponsorem badań dzieci w kierunku chorób nowotworowych. W maju 2016 w Mińsku Mazowieckim sfinasowaliśmy bezpłatne badania 218 dzieci pod kątem chorób nowotworowych. Ponieważ tak bardzo nas boli jak kolejne maluszki mają nowotwór. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i badania. 

Czytaj
CZD tabliczka_n

NASZA FUNDACJA WSPIERA CENTRUM ZDROWIA DZIECKA!

Nasza Fundacja „Kawałek Nieba” wspiera Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Zakupiliśmy laser do leczenia nowotworów dzieci. Urządzenie to również przywraca wzrok wcześniakom które rodzą się niewidome i leczy inne choroby. Również nasza Fundacja sfinansowała szkolenie lekarzy z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie z chemioterapii arteryjnej leczenia nowotworu oka – siatkówczaka dla u dr Abramsona w Nowym Yorku – klinice w której jest 10-letnie doświadczenie ratowania życia i wzroku dzieci chorych na ten rodzaj nowotworu. 

Czytaj
DSCN4163

TWORZYMY SALĘ DOŚWIADCZEŃ ŚWIATA DLA CHORYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH MALUSZKÓW

Tworzymy „SALĘ DOŚWIADCZEŃ ŚWIATA” dla niepełnosprawnych maluszków z Niepublicznego Przedszkola i Szkoły w Wejherowie. Dzieci będą mogły się w niej rozwijać przez rehabilitację, naukę i zabawę. Pierwszym zakupem jest monitor multimedialny dzięki który sprawił niesamowitą radość dzieciom.
Dzięki monitorowi dzieci mogą rozwijać percepcje wzrokową i słuchową, rozwijać grafomotorykę łącząc początkowo kropki aż do pisania liter. Uczą się logicznego myślenia i rozwiązują proste zadania matematyczne.

Czytaj
WP_20151009_002

NASZA FUNDACJA ZAKUPIŁA KUCHNIĘ ABY DOŻYWIAĆ NIEPEŁNOSPRAWNE DZIECI

Ze względu na wielką potrzebę dożywiania wielu dzieci w Niepublicznym Przedszkolu w Wejherowie zakupiliśmy kuchnię, dzięki której maluszki będą miały ciepłe posiłki podczas zajęć w przedszkolu! Są to dzieci chore i niepełnosprawne. Dla najuboższych finansujemy też posiłki!

Czytaj
k1

AUSTRALIA POMAGA NASZYM DZIECIOM!

Polonia w Australii pomaga dzieciom naszej Fundacji! 02.10.2016 odbył się przepiękny koncert na pomoc w leczeniu maleńkiego Dominika. Z całego serca dziękujemy za wielką pracę i pomoc dla ciężko chorego dziecka. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Przeczytajcie relację z koncertu: https://www.dandypolish.org.au/pl/contents/1965

Czytaj
125

ZAKUPILIŚMY DEFIBRYLATOR DLA RATOWANIA DZIECI I OSÓB PRZEZ OCHOTNICZĄ GRUPĘ MEDYCZNĄ

Nasza Fundacja zakupiła defibrylator do karetki dla Ochotniczej Grupy Medycznej działającej na terenie powiatu wielickiego oraz okolicznych miejscowości dla ratowania dzieci i osób podczas wypadków i różnych tragedii. Na początku roku 2015 postanowili stworzyć Stowarzyszenie o nazwie Ochotnicza Grupa Medyczna by zrzeszać najbardziej doświadczonych ludzi z pasją, dla których życie oraz zdrowie ludzkie nie jest bez znaczenia. Czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i osób na różnych imprezach masowych, uroczystościach kościelnych oraz eventach. Ich celem jest także szkolenie dzieci i osób przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską z wieloletnim doświadczeniem z zakresu pierwszej pomocy. 

Czytaj
w29

FERIE ZIMOWE DLA DZIECI Z PLACÓWKI WSPARCIA DZIENNEGO

Pomogliśmy, aby dzieci ze Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego „M4” w Tarnowie miały Ferie Zimowe

Czytaj
wewe

POMOC DLA DZIECI Z UNIWERSYTECKIEGO SZPITALA W KRAKOWIE

„Śledź w Akcji ” to pomoc w wyposażeniu świetlicy dla chorych dzieci ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, które przebywają przez dłuższy czas na oddziale. Darujesz – Życie Ratujesz w myśl hasła naszej fundacji. Aby dać trochę uśmiechu chorym dzieciom z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Czytaj
Strona 1 z 212

Zapisz się do newslettera  Zapisz się do newslettera

Zapisz się i pomagaj dzieciom razem z nami!

Polub nas na Facebooku